Az oktatásról...
Egy kortársamtól hallottam, hogy "a történelem a múlt eseményeinek megörökítése, s az irodalom, hogy mit gondolunk róla, érzünk vele kapcsolatosan".
Nagyon egyetértek e megfogalmazással és tartalommal. Ez alapján mondom, hogy oktatásunknak még igen sok fejlődni valója van. Jobban kellene alapoznunk a tipikus eseményekre, s azok koronkénti elemzésére.
Ha a történelem az élet tanítómestere - s ez ugye nem vitatható - rá kellene döbbenteni a fiatalságot, hogy mind az, amit ők ma újként megélnek, már sokszor megtörtént a múltban. A konfliktusokban vannak jó és rossz megoldások. A korábbi megoldásokat megismerve, ezeket adaptívan alkalmazva juthatunk el az optimálishoz. S mennyi keserű tapasztalatot, felesleges erőkifejtést megtakaríthatunk!
A XXI. században kötelessége valamennyi oktatónak, pedagógusnak, hogy az ismereteket korszerű eszközök segítségével adják át hallgatóiknak, tanulóiknak. Ebben ma már a multimédia és az informatika segít igazán, amely szinte minden helyzetet képes szimulálni, sokoldalúan bemutatni, a megszerzett ismeretek használatát gyakoroltatni, s a szerzett képességek helyességét ellenőrízni. Ilyen taneszközökre, s ezek használóira, sokoldalú tanulásirányító pedagógusokra van szüksége az oktatási intézményeknek. S persze jó oktatóanyagokra, tartalomra. E cél megvalósítását segítheti a Tanár-segéd nevű program is, amellyel bárki elkészítheti saját - legjobbnak tartott - oktatóanyagát.Képekkel, filmekkel,prezentációkkal illusztrálva mondanivalóját. Még az ismeretellenőrző kérdéseket is felteheti.
S rábízhatja a programra az ellenőrzést is.
Magam is ennek segítségével oktattam marketinget, illetve művészettörténetet.
|